Merhumun yada merhumenin arkasından verilen duyuru niteliği taşıyan ve sosyal ilan kategorisine giren çerçeveli ilanlara vefat ilanı denir. Gazetelerin genelde ekonomi sayfalarını takip eden sayfalardan sonra yayınlanmaktadır. Bu ilanlarda kesinlikle yer garantisi olmamakta vefat, ölüm duyurularının olduğu bölümlerde yer almaktadır. 

Vefat ilanı vermek ?

Gazete belirli bölge baskılarını erken basmaktadır. Sırasıyla ilk Tüm Türkiye baskısı daha sonra Karadeniz, Çukurova, Akdeniz, Ege, İstanbul ve Ankara baskıları basılmaktadır. İlanınızın ertesi gün yayınlanacak baskıya yetişmesi için lütfen aşağıda ki adımları hızlı bir şekilde tamamlayınız. Yada yer ayırtmak için ilan servisimize telefonla ulaşıp bilgi veriniz. 
  1. İlk aşamada bir ilan metini oluşturmanız gerekmektedir. İlan metni oluşturmak için yayınlanan vefat ilanı örneklerini sizler için toparladığımız sayfamızı inceleyerek kendinize göre bir metin toparlayabilirsiniz.
  2. Hazırladığınız ilan metninizi harf hataları ve yazım hataları olup olmaması konusunda kontrol ediniz. 
  3. Eğer ilanda fotoğraf kullanılacaksa varsa bilgisayar ortamında ki fotoğrafı yoksa kağıt üzerindeki fotoğrafı, her hangi bir tarayıcı (scaner) ile bilgisayar ortamına aktarıp hazırlayınız. 
  4. İlan metninizi ve varsa hazırlamış olduğunuz merhum yada merhumenin fotoğrafını ilan@vefatilani.com adresine mail olarak gönderiniz.
  5. Daha sonra ilan servisimize iletişim numaralarından ulaşarak bilgi veriniz.
  6. Sizin için ilanınıza bir tasarım çalışması yapılıp tekrar mail yolu ile ilanın gazetede yayınlanacak son şekli size gönderilip onayınız istenecektir. İlanınızın onayını vermek için sadece "ilan uygundur" yazıp göndermeniz yeterli olacaktır.
  7. Son aşamada ise kredi kartı yada banka Havale - IBAN yolu ile ödemesini yaparak ilanınızı yayınlatabilirsiniz. 

Vefat İlanı Ücretleri ?

Bu tip ilanlar diğer ilanlara göre biraz daha maliyetlidir.
Ücretlendirme yapılırken ilanın:
  • Yayınlanacak gazete (Hürriyet, Sabah, Posta, Milliyet, Cumhuriyet, Zaman, Yeni Asır, Taraf )
  • Kapladığı alan (Tam, Yarım, Küçük ve Büyük Çeyrek ebatları diğer ebatlar ise 11,5cm genişlik 10 cm yükseklik ebadında ki standart ebat 15,5cm genişlik 12,5 cm yükseklik standartın biraz üstündeki ebad gibi çok çeşitli ebadlar vardır.)
  • Baskı bölgesi (Türkiye, Karadeniz, Akdeniz, Ege, Ankara, İstanbul, Çukurova)
fiyatları doğru orantılı olarak etkilemektedir. Net fiyat ve ücretler için ilan merkezimize ulaşarak bilgi alabilirsiniz. 

Kod: 8